• December 7, 2023

18. yüzyıldan beri sözde bilimsel olarak tanınan gök cisimlerinin görünen konumlarını inceleyerek insan ilişkilerini ve karasal  olaylar hakkında bilgi edinildiğini iddia eden bir dizi kehanet uygulamasıdır.

Yunanca yıldız anlamına gelen “astra” ve bilgi anlamına gelen “logos” kelimelerinden türemiştir. Farklı kültürler M.Ö 2000 yılından beri astroloji biçimlerini kullanmışlardır. Mevsimsel değişimleri tahmin etmek gök döngüleri ve yıldızların işaretlerini yorumlamak için kullanılan takvim sistemimden kaynaklanmaktadır.

İlâhi iletişime inanarak hepsi olmasa da çoğu kültür gökyüzünde gözlemledikleri şeye önem vermiştir.

Hindular, Çinliler, Mayalar gibi bazıları göksel gözlemlerden karasal olayları tahmin etmek için ayrıntılı sistemler geliştirmişlerdir.

Halen kullanılmakta olan en eski astrolojik sistemlerden olan Batı astrolojisinin kökleri  (M.Ö 19-17) yılına dayanır. Çağdaş Batı astrolojisi genellikle burç sistemleriyle ilişkilendirilir. Gök cisimlerinin konumlarına dayanarak bir kişinin kişiliğinin özelliğini açıklamak, yaşamındaki önemli olayları tahmin etmek iddiasında olan profesyonel astrologların çoğu bu tür sistemlere güvenip analiz yaparlar.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Astroloji Nedir? 18. yüzyıldan beri sözde bilimsel olarak tanınan gök cisimlerinin görünen konumlarını inceleyerek insan ilişkilerini ve karasal  olaylar hakkında bilgi edinildiğini iddia eden bir dizi kehanet uygulamasıdır. Yunanca yıldız anlamına gelen “astra” ve bilgi anlamına gelen “logos” kelimelerinden türemiştir. Farklı kültürler M.Ö 2000 yılından beri astroloji biçimlerini kullanmışlardır. Mevsimsel değişimleri tahmin etmek gök döngüleri ve yıldızların […]
5 1 5 2

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhaba, ben Özge! Mistik Mabet'in kurucu editörlerinden biriyim. Genellikle astroloji ve spiritüel alanlara ilgi duyan ve bu konularda içerik üreten biriyim.

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X