• November 30, 2023

Meridyenler ( Nadi), ruh beden ve zihin (üçlü sac ayak) bütünlüğünün görünmez temsilcileri..

İnsan bedeninde bulunan bu enerji hatlarının kendilerine özgü evrensel bilinci olup içerisinde can enerjisini, yaşam enerjisini taşırlar.(İslamiyette Yaradan Nuru, Çin de Chi, Hindistan da prana )

Ayrıca dünyaca bilinen, yüzyıllardır uygulanan ve birçok ülkede bilimsel etkinliği de kanıtlanmış akapunktur noktaları da bu enerji kanalları üzerinde bulunur.

Günümüz de oldukça yaygınlaşan ve muhteşem dönüşümler sağlayan EFT (Emotional freedom techniques), duygusal özgürleşme tekniği ile de bu enerji noktalarının belirli bölgelerine vurularak tıkanıklıklar açılır ve fizik bedende tutulan sıkışmış duygular, kayıt ve travmalar serbest bırakılır.

” Büyük bir kayıp, acı durumunda insanların göğüs bölgelerine yani timus alanına vurmaları da tamamen iç güdüsel olarak acıyı atma isteğindendir.”

✨Bu enerji hatlarının sağlıklı akışı akapunktur tekniği ile iğnelerle uyarılarak, EFT tekniği ile dokunuşlar ve vurma uygulamaları, namaz, yoga teknikleri ve bioenerji aktarımı ile sağlanabilmektedir.

Tıpkı çakralar yani enerji merkezleri gibi meridyenler yani görünmez enerji damarları da tüm zihinsel fiziksel ve ruhsal sistemimizde başroldür.

Prof.Dr. Harold Saxton Burr, Amerika Yale Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1940 yılında ki keşfinde tüm yaşayan organizmaların, dünya gibi yada tıpkı bir pil gibi yukarıdan aşağı ve soldan sağa elektriksel bir kutuplaşmaya sahip olduğunu ve tümünün artı ve eksi kutupları ( yin-yang, eril-dişil, Rahman- Rahim) olduğunu saptamıştır.

İşte bedenimizde ki enerji meridyenleri de bu akışla işlemektedir.

Oldukça önemli olan bu kutupların tersine çevrilmesi ve tıkanması durumunda elektromanyetik bir dengesizlik oluşur ve sonucunda zihinsel, duygusal ve fiziksel sorunlar yaşarız.

Ayrıca tamamen tersine dönen sistem yüzünden niyetlerimizle yani yapmak istediklerimizle, yaşamımıza çektiklerimiz de bu sebepten tamamen zıt olacaktır.

Kinesiyoloji, yani kas testi ile de bedeninizde bu durumun sağlıklı işleyip işlemediğini birebir kontrol ederek gerekli şifa tekniğine başvurabilirsiniz..

Başka bir yazımızda tek tek meridyenler ve bağlı oldukları sistemler, duygular, organlar ve etkileri konusuna değineceğiz..

Kendi içimizdeki bütünselliğe ve yeniden muhteşem ve kusursuz doğamıza kavuşmamız dileğiyle..

Şifa sarsın ömrünüzü 🙏✨

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Bedenimizdeki Meridyenler Meridyenler ( Nadi), ruh beden ve zihin (üçlü sac ayak) bütünlüğünün görünmez temsilcileri.. İnsan bedeninde bulunan bu enerji hatlarının kendilerine özgü evrensel bilinci olup içerisinde can enerjisini, yaşam enerjisini taşırlar.(İslamiyette Yaradan Nuru, Çin de Chi, Hindistan da prana ) Ayrıca dünyaca bilinen, yüzyıllardır uygulanan ve birçok ülkede bilimsel etkinliği de kanıtlanmış akapunktur noktaları da bu […]
5 1 5 2

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhabalar, Ebru ben. Mabedimizin kurucu editörlerinden biri de benim. 🤗 Evrenin, Yaratılışın ve Ruhun yolculuğunun tüm sırlarına karşı ilgiliyim. Kuantum, Tasavvuf, Enerji Sistemi ve aslında tüm Spiritüel (manevi) alanlarda tecrübe ve araştırmalarıma dayanan içerikleri bütüne katkı olması niyetiyle sizlere sunuyorum.💫

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X