• December 2, 2023

Daha önceki yazımızda doğal kristal taşların burçlarla olan ilişkisini paylaşmıştık. Şimdi sizler için her gün bir burcun özel taşını, faydalarını ve şifa mesajlarını paylaşıyor olacağız .
Koç burcu ve şifalı taşı ile başlayalım;

KOÇ: LÂL (Granat, Garnet)
Süleyman taşı ya da nar taşı olarakta bilinen lâl, adını koyu kırmızı renginin nara benzerliğinden alır. Lâl taşı silikat minerallerinin kayaçlar içinde katılaşması sonucu oluşur. Genelde küçük parçalar halinde bulunması mümkün olduğu için latince tohum anlamındaki granatus sözcüğünden türetilerek grena, granat, garnet isimleriyle de bilinir. Tutkuyla inandığınız şeylerde ve ihtiyaç durumunda cinsel enerji kıvılcımlarında başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilir. Burcunuzun kristali, en önemli enerji alışverişinde, bilgelik ve dengeye ihtiyaç duyulduğunda da kullanılabilir. Öyleyse, gerçek aşk, şefkat, gerçek saygı ve ilginin romantik tutkunuzun bir parçası olup olmadığını görmek için bu taşın iç dünyanızı değiştirmesine izin verin.
Lâl taşı denge ve kişisel farkındalık getirmeye yardımcı olur ve uçarı hallerinizi ortadan kaldırır, ihtiyacı olanlar için yerine aşk, romantizm ve bazen de şehvet bırakabilir. Zengin rengi ve kök çakra ile ilişkisi nedeniyle, lâl taşı duygusallık ve cinsellik için güçlü bir etkiye işaret eder. Hayvani içgüdülerinizle temasa geçmenize yardımcı olabilir, onların saf vücut bilgeliğiyle hareket etmenizi ve tepki vermenizi sağlar. Değerli taşların gücüne inanan terapistler, cinsel kimyaları azalmaya başlayan çiftlere danışmanlık yaparken lal taşı önerirler.

Meditasyon ve ritüel amaçlar için, lâl öncelikle kendine güveni artırmak, kişisel ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmeye yardımcı olmak için bir güç taşı olarak kullanılır. lâl, karışıklık zamanlarında ilham vermek için faydalı özelliklere sahiptir. Kırmızı lâl, derin bir sevgi taşıdır ve ilişkilerde sadakati sağlamaya yardımcı olur. Bu astroloji kristali aynı zamanda bir sabır ve sebat taşı olarak bilinir ve ruhsal farkındalığın ve şefkatin simgesidir.

lâl çok yönlüdür kullanıcıyı cevaplar aramaya teşvik eder ve bu arayışın sonucunda gelen cevaplar yararlı ve önemli olacaktır. Düzenli olarak takılan taşın enerjiyi artırdığı ve romantik aşkı canlandırdığı bilinir.

lâl’in mesajı: Cesur bir enerjiye sahip olduğu için

lâl, güveni veya özgüveninin desteklenmesi gereken biri için mükemmel bir tılsımdır. Sıcak titreşimleri nedeniyle güvenlik ve yakınlık için iyi bir meditasyon taşıdır.

Koç için diğer iyi değerli taşlar şunlardır: kan taşı, kırmızı jasper ve pirit.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Koç Burcu ve Şifalı Taşı Daha önceki yazımızda doğal kristal taşların burçlarla olan ilişkisini paylaşmıştık. Şimdi sizler için her gün bir burcun özel taşını, faydalarını ve şifa mesajlarını paylaşıyor olacağız . Koç burcu ve şifalı taşı ile başlayalım; KOÇ: LÂL (Granat, Garnet) Süleyman taşı ya da nar taşı olarakta bilinen lâl, adını koyu kırmızı renginin nara benzerliğinden alır. Lâl taşı […]
5 1 5 4

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhaba, ben Özge! Mistik Mabet'in kurucu editörlerinden biriyim. Genellikle astroloji ve spiritüel alanlara ilgi duyan ve bu konularda içerik üreten biriyim.

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X