• December 7, 2023

Kök çakra, yaşam enerjimizin merkezi gibidir ve kundalininin uyanıp, enerjisini diğer çakralara dağıtana kadar kıvrılı ve hareketsiz şekilde beklediği yerdir. Omurganın tabanında, anüs ve cinsel organın arasında bulunur.

Bedenin alt kısımlarıyla ilgilidir; Ayaklar, bacaklar, omurganın kökü, böbrekler, cinsel organlar, testisler, prostat, mesane vs. işlev alanında yer alır.
Ayrıca fiziksel sistemi destekleyen kemikleri, bel kemiğini ve bağışıklık sistemini de kısmen etkiler.
Endokrin bezi : Adrenal bezi

Yönettiği : Güven, aile, kökler, para ve iş ile ilişkileriniz. Tekamülün ve kişiliğin inşasının temelidir. Enerji, fiziksel kimlik, ihtiras ve istikrar gibi yönleri kapsar.

Dengesiz olduğunda genel olarak ;
Kilo Sorunları, hemoroid, kabızlık, siyatik, iştahsızlık/isteksizlik, diz problemleri, prostat, mesane sorunları, varis, ayak sorunları, kalça eklemi, egzama..
Genelde sık sık hastalanma ve korkular. Odaklanmada ve sakinleşmede yetersizlik. Aşırı negatiflik, kuşkuculuk, huzursuzluk, yaşama ilgi duyma eksikliği, küskünlük ve tembellik. Enerji eksikliği, yorgunluk depresyon eğilimi. Kıtlık ve yokluk psikolojisi aç gözlülük ve cimrilik.

💫Blokajlı ise; Bedensel zayıflık, huzursuz ve endişeli yaşam, güvensizlik, hedeflere ulaşmakta zorluk, kişisel sınırları koruyamama, ilgisizlik, bencillik, tembellik, kendini dünyaya ait ve köklenmiş hissedememe, sıkışmış ve halsiz hissetme, aile ile ilgili travmalar, kendine duyulan nefret, ürkeklik, suçluluk, düşük özgüven, dış onay ihtiyacı, önyargı, ilişki bağımlılığı, odaklanma eksikliği, anksiyete, obsesif kompulsif bozukluk

💫Aşırı aktif ise; Çok yemek yeme, obezite, cinselliğe düşkünlük, egoistlik, yönetme isteği değişime direnç, hırs ve paranoya, para yada sağlığa aşırı takıntı, öfke, asabiyet, saldırganlık, sabırsızlık.

✨Dengelemek için neler yapılabilir?

Yoga, kök çakranın genel dengesi için çok faydalıdır (özellikle de aşırı aktif kök çakra). Sakinleştirici ve düşük etkili egzersiz, aşırı aktif enerjiyi dengeler. Dans, yürüyüş,spor ve hareketlilikte bloke olanı dengeler.Topraklanma, yüzme, açık hava etkinlikleri Enerj şifa teknikleri, ses terapisi ya da çakra taşları kullanmakta dengelenmek için en hızlı yollardandır.

Tavrınızı, enerjinizi değiştirmek, olumlu kelimelerin gücünden faydalanmak, bunları bilinçaltına ekmek ve kendinize ilham yaratmak için de olumlamaları kullanabilirsiniz.

Buradaki püf nokta söylediğiniz olumlamayı kalpten ve hissederek söylemeniz yani içselleştirmenizdir.

Sorunu her yönüyle ele almak gerekeni her yönden uygulamak gerekir hiçbir eylemde bulunmadan aynı tavır düşünce ve yaşam tarzına devam edip ezbere olumlu cümleler söylemek elbette bir fayda sağlamayacaktır.

Hayatınızı dönüstürmekte aynı kısır döngüde yaşamakta yalnızca sizin seçiminiz .

Denge, kolaylık ve güzellikle dolu bir yaşam dileğimle.. ✨

Olumlama; Ben dengede ve güvendeyim, yeterli ve huzurluyum, ihtiyacım olan herşeye sahibim kendimle ve herşeyle uyum içindeyim.
Şükür.. 🙏

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Kök Çakra (Muladhara) Kök çakra, yaşam enerjimizin merkezi gibidir ve kundalininin uyanıp, enerjisini diğer çakralara dağıtana kadar kıvrılı ve hareketsiz şekilde beklediği yerdir. Omurganın tabanında, anüs ve cinsel organın arasında bulunur. Bedenin alt kısımlarıyla ilgilidir; Ayaklar, bacaklar, omurganın kökü, böbrekler, cinsel organlar, testisler, prostat, mesane vs. işlev alanında yer alır. Ayrıca fiziksel sistemi destekleyen kemikleri, bel kemiğini ve […]
5 1 5 1

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhabalar, Ebru ben. Mabedimizin kurucu editörlerinden biri de benim. 🤗 Evrenin, Yaratılışın ve Ruhun yolculuğunun tüm sırlarına karşı ilgiliyim. Kuantum, Tasavvuf, Enerji Sistemi ve aslında tüm Spiritüel (manevi) alanlarda tecrübe ve araştırmalarıma dayanan içerikleri bütüne katkı olması niyetiyle sizlere sunuyorum.💫

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X