• December 1, 2023

Gün gelecek ve şuan herşeye bir hikaye gözüyle bakıp okuyup geçen ve anlayamayan, anlayıp algılasa da yaşamına uygulamayan herkes anlayacak..

Allah hepimizin yolunu bilincini aydınlatsın…

Şimdi belki deli saçması dediği herşeye ancak ozaman gören gözlerle bakacak ve OKUyacak, dilerim ki geçip gitmeden açılsın idraklerimiz.

Bizler iman ettik Amentü ile Allah’ın varlığına ve Birliğine, Meleklerine, Kitaplarına, Peygamberlerine, ahiret gününe,kadere, hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan olduğuna, öldükten sonra dirilmeye ebedi hayata.. ve şehadet ettik Allah’tan başka ilah yoktur ve Hz. Muhammed O’nun kulu ve Rasulüdür.

İnandığımızı uygulamak ve yaşamakta sorumluluğumuzdur.

Allah Rasulü kendinden önceki tüm dinlerin tamamlayıcısı olarak tüm varlığa seslenmiş İnsan’ı Kamilin en üst mertebesidir. Kendinden sonra başka bir Nebi gelmeyecek denmesine sebep ise bu dünyada varılabilecek son bilinç noktasının O’nunla açılmış olmasıdır. Artık verilen verilmiş ve bireysel tekamül yolu açılmıştır.

Kur’an da sürekli tekrar eden Akletmeyecek misiniz? Bilinclerinimizi uyandırıp bizi yolumuzu bulmaya çağıran bir hitaptır.

OKU Yaradan Rabbin adıyla, kendindeki potansiyel kuvvelerinle kendini oku, kâinatı oku, sistemi oku aklet ve işlet senden önce yolu açanlara kulak ver heryerden herkesten seslenen Rabbi duy ve hatırla Öz’ünü burda ne yüklersen Ruhuna bilincine onunla gideceksin ebedi yaşama..

“Dünya hayatın da kör olan, ebedi yaşamda da kördür ve şaşkındır.. ( İsra-72)”

İslamiyet’in özüdür madde ve mananın dengesi burda manayı bilip anlayamayan göremediğini yok sayan öteye geçtiğinde daha da artacak şaşkınlığı ve yolunu şaşıracak işte orada başlayacak cehennem ateşi, fiziki bir ateş değil elbet ne yapacağını bilememenin korkusu, kaygısı ve şaşkınlığın azabı..

Denge esastır hem bu dünyaya ait yaşayacak hem de geçip gideceğimiz sonsuz yaşamımız için hazırlanacağız bunun tek yoluda maddedeyken manayı kavramak ve hakikatimize ulaşmak..

Kendine sahip çıkmayana hickimse hicbirşey yapamaz..

Seçim herzaman yolcuya ait!💫

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Madde ve Mana Dengesi Gün gelecek ve şuan herşeye bir hikaye gözüyle bakıp okuyup geçen ve anlayamayan, anlayıp algılasa da yaşamına uygulamayan herkes anlayacak.. Allah hepimizin yolunu bilincini aydınlatsın… Şimdi belki deli saçması dediği herşeye ancak ozaman gören gözlerle bakacak ve OKUyacak, dilerim ki geçip gitmeden açılsın idraklerimiz. Bizler iman ettik Amentü ile Allah’ın varlığına ve Birliğine, Meleklerine, Kitaplarına, […]
5 1 5 8

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhabalar, Ebru ben. Mabedimizin kurucu editörlerinden biri de benim. 🤗 Evrenin, Yaratılışın ve Ruhun yolculuğunun tüm sırlarına karşı ilgiliyim. Kuantum, Tasavvuf, Enerji Sistemi ve aslında tüm Spiritüel (manevi) alanlarda tecrübe ve araştırmalarıma dayanan içerikleri bütüne katkı olması niyetiyle sizlere sunuyorum.💫

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X