• December 1, 2023

En eski koruma taşlarından biri olan turkuaz, rengi nedeniyle gökyüzü enerjisiyle ilişkilendirilen kutsal bir taştır. Aynı zamanda Dünya’ya gökyüzü enerjisini getirir. Asya ve Kızılderili kültürünün yanı sıra, çok amaçlı bir taş olarak bilinir, kişisel farkındalık duygusunu ve dürüstçe ve yürekten iletişim kurma yeteneğini geliştirmek için mükemmeldir. Taş, birçok kişinin yaptığı gibi yaratıcı düşünceyi teşvik eder, ancak turkuazın yaratıcı enerjiyi üretken ve yararlı bir şekilde kanalize etmeye yardımcı olma gücü vardır.

Turkuaz uğurlu bir taş olarak kabul edilir; bolluk ve bereketin cazibesini kolaylaştırır. Turkuaz dengeleyici ve topraklayıcı bir etkiye sahiptir. Özellikleri zihinsel rahatlama, stres azaltma, güven, uyum ve fiziksel refahı içerir, bu da onu astrolojideki 12 burç işareti için en popüler şifalı taşlardan biri yapar .

Mavi-yeşil turkuaz, dünyadaki birçok kabile için kutsal bir taştır. Hayatınızda önemli bir döneme veya bir yol ayrımına geldiğiniz için ruhsal rehberlerinizi çağırma ihtiyacı hissettiğinizde kullanın. Turkuaz, Yüksek Benliğinizle yeniden iletişim kurmanız gerektiğinde yardımcı olur ve ruhsal düzeyde gelişiminizi uyarır. Bu sizin için şimdi doğruysa, inancınızı geri kazanmak için harekete geçme zamanı. Bizi çevreleyen ve destekleyen görünmeyen güçlere olan inancımız zayıf olduğunda hayat genellikle anlamsız görünür.

Turkuaz, üzüntülerimizin dikkatimizi dağıtmamasına yardımcı olabilir. Biri olmadan diğerine sahip olamayacağımız için hayatın zorluklarından olduğu kadar armağanlarından da zevk alabilmemiz için mizah anlayışımızı geri kazanmamıza yardımcı olabilir. Mucizeler her gün görülebilir. Turkuaz, bedene ve ruha enerji verme ve sağ beyin-sol beyin eşitsizliğini dengeleme gücüne sahip olduğuna inanan günümüz şifacıları arasında favori bir taştır.

Turkuazın mesajı: Gerçek iletişim kelimelerden daha fazlasıdır ve turkuaz bunu başarmaya yardımcı olabilir. Bir parça turkuaz taşımak, merkezde kalmanıza yardımcı olur ve onu takmak, altıncı his de dahil olmak üzere tüm duyuları geliştirir.

Terazi için diğer iyi değerli taşlar şunlardır: elmas, krisopras ve lepidolit.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Terazi Burcu ve Şifalı Taşı En eski koruma taşlarından biri olan turkuaz, rengi nedeniyle gökyüzü enerjisiyle ilişkilendirilen kutsal bir taştır. Aynı zamanda Dünya’ya gökyüzü enerjisini getirir. Asya ve Kızılderili kültürünün yanı sıra, çok amaçlı bir taş olarak bilinir, kişisel farkındalık duygusunu ve dürüstçe ve yürekten iletişim kurma yeteneğini geliştirmek için mükemmeldir. Taş, birçok kişinin yaptığı gibi yaratıcı düşünceyi teşvik eder, […]
5 1 5 3

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhaba, ben Özge! Mistik Mabet'in kurucu editörlerinden biriyim. Genellikle astroloji ve spiritüel alanlara ilgi duyan ve bu konularda içerik üreten biriyim.

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X