• December 7, 2023

Çok eski zamanlardan bu yana halk arasında nazar otu olarak bilinen üzerlik otu aslında fiziken ve ruhen bundan çok daha fazla fayda sağlamaktadır.

Maddi ve manevi bir şifa kaynağı olan bu otun evlerde çalışma alanlarında yakılması alanda biriken nazar adı verilen yüksek negatif (haset, kıskançlık..) enerjilerin arındırılmasını, yine bedensel olarakta aura alanına işleyen bu enerjilerin temizlenmesini sağlar.

Allah Rasulü tavsiye etmiş, evliyalar sözlerinde faydalarından bahsetmiş, manevi alanda mucize etkiler yaratan bir bitkidir.

Mevlana ” Her yer karanlık oldu. Üzerlik karanlığı dağıttı ortalık apaydınlık oldu.” Sözleriyle de yine bilinen 3. Göz aktivasyonu özelliğini anlatmıştır.

Hikmet ehli tüm zatlar üzerliğin faydaları üzerinde fazlaca durmuş, bu mistik bitki şamanlar tarafından da yoğun olarak kullanılmıştır.

💫Bedene kuvvet ve yüksek enerji verir, psikolojik rahatsızlıklarda şifa sağlar, serotonin hormonun üretimini artırarak stresten arındırır mutluluk hissini yaşatır, alerjik astım hastalığında kaynatılarak buharında durulduğunda nefes yollarını açar.

Ruh ile benden bütünlüğünü sağlayan görünenin ardını görebilen duyuları aktif eden epifiz bezidir ve bu bez günümüz şartlarında gerek negatif yayınlar, frekansı bozulmuş sesler, su ve besinler özellikle diş macunlarında fazlaca bulunan florür sebebiyle küçülmüş, kireçlenmiş ve orjinal yapısını ve işlevini kaybetmiş durumdadır.

İşte üzerlik otu tüm bunların geri kazanımı için mucizevi bir bitkidir. Buyüzdendir ki bilenler Ruh iksiri demişlerdir ona.

Özellikle Anadolu da eski zamanlarda ev kapılarının üstüne muhakkak bir parça asılarak koruma olarak kullanılır, bebeklerin beşiklerine iliştirilir, yakılarak evler ve mabedimiz olan bedenler tütsülenir ve hatta çayı demlenip ( aşırı tüketimine dikkat edilerek) içilerek tüketilirdi.

Her alanda olduğu gibi modernleşen çağda bu gelenekte az sayıda bilip uygulayanlar dışında unutulmaya yüz tutmuştur.

Oysaki geçmişimiz, ecdadımız tüm bunları asırlarca yaşayarak tecrübe etmiş ve fayda sağlamışlardır.

Katkı ve şifa olmasını dileriz.🙏

Bu yazıyı beğendiniz mi?

"Beğendim" butonuna tıklayarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz. 
Üzerlik Otu (tohumu) Tütsüsü Çok eski zamanlardan bu yana halk arasında nazar otu olarak bilinen üzerlik otu aslında fiziken ve ruhen bundan çok daha fazla fayda sağlamaktadır. Maddi ve manevi bir şifa kaynağı olan bu otun evlerde çalışma alanlarında yakılması alanda biriken nazar adı verilen yüksek negatif (haset, kıskançlık..) enerjilerin arındırılmasını, yine bedensel olarakta aura alanına işleyen bu enerjilerin […]
5 1 5 5

Mistik Mabet Mobil uygulamasını indirin tüm içeriklerimiz anında cebinize gelsin.

Mistik Mabet Play Store

Merhabalar, Ebru ben. Mabedimizin kurucu editörlerinden biri de benim. 🤗 Evrenin, Yaratılışın ve Ruhun yolculuğunun tüm sırlarına karşı ilgiliyim. Kuantum, Tasavvuf, Enerji Sistemi ve aslında tüm Spiritüel (manevi) alanlarda tecrübe ve araştırmalarıma dayanan içerikleri bütüne katkı olması niyetiyle sizlere sunuyorum.💫

Yanıt gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Instagram

Sonsuz mutluluk ve huzur herzaman benimle🙏
Üzerimdeki olumsuz ve negatif enerjilerden arınıyor, mucize enerjilere kendimi açıyorum.
777✨8888💫

X